نکات مهم در خرید دستگاه تزریق پلاستیک

نکات مهم در خرید ماشین تزریق چیست؟

تزریق پلاستیک یکی از مهم­ترین فرآیندهای تولید است که امکان تولید طیف وسیعی از محصولات پلاستیکی را فراهم می نماید. فرقی ندارد که یک استارتاپ نوپا و یا یک تولید کننده با سابقه در حوزه پلاستیک باشید. در هر دو صورت انتخاب دستگاه تزریق پلاستیک مناسب برای موفقیت کسب و کار شما ضروری است. نکات مهم در خرید ماشین تزریق چیست ؟ در این مقاله به این نکته اشاره میکنیم.

نکات مهم در خرید دستگاه تزریق چیست؟

با وجود گزینه­‌های بسیار زیاد در بازار، انتخاب بهترین ماشین تزریق پلاستیک برای نیازهای خاص شما می­تواند کاری بسیار سخت باشد.

نکات مهم و کلیدی را که باید در هنگام انتخاب دستگاه تزریق پلاستیک در نظر بگیرید. از جمله:

تناژ، ابعاد گیره، واحد تزریق، سیستم کنترل، اندازه دستگاه، شهرت برند و قیمت دستگاه را بررسی خواهیم کرد.

با درک بهتر این نکات، شما قادر خواهید بود تصمیمی آگاهانه گرفته و بر روی خرید دستگاه تزریق پلاستیک سرمایه گذاری کنید که نیازهای تولید شما را برآورده ساخته و بیشترین بازده سرمایه گذاری را ارائه دهد.

شرکت تولید کننده دستگاه های تزریق
شرکت تولید کننده دستگاه های تزریق

جهت آموزش دستگاه تزریق پلاستیک میتوانید از اپلیکیشن تالیسا استفاده نمایید ، از لینک زیر استفاده نمایید:

هنگام خرید ماشین تزریق پلاستیک به نکات زیر توجه کنید:

1- انتخاب مقدار مناسب تناژ یا نیروی گیره دستگاه

تناژ یکی از مهم­ترین فاکتورهایی است که در انتخاب دستگاه تزریق پلاستیک باید در نظر گرفته شود، این ویژگی به حداکثر مقدار نیرویی اشاره دارد که گیره ماشین می­تواند ایجاد کند.

نیروی گیره دستگاه معمولاً بر حسب کیلونیوتن و یا تن بیان می­شود و بسیار مهم است که مقداری ضریب اطمینان نیز در نظر بگیرید. تا هم دستگاه بیش از حد تحت فشار قرار نگیرد و هم از توانایی آن برای تولید قطعه مورد نظرتان اطمینان حاصل کنید.

دریافت مشاوره فنی از شرکت سازنده دستگاه تزریق پلاستیک و یا قالب‌ساز با تجربه می­تواند به شما کمک کند تا دستگاهی با تناژ کافی برای تامین نیازهای تولیدتان را انتخاب کنید.

نکته: نکات مهم در خرید ماشین تزریق چیست؟

ماشین های تزریق پلاستیک چینی در تناژ یا گیره دستگاه تزریق پلاستیک به موارد زیر تقسیم می‌گردند:

انتخاب سیستم مناسب برای دستگاه تزریق

سیستم کنترل ماشین تزریق پلاستیک، یک سیستم کامپیوتری است که فرآیند تزریق پلاستیک را مدیریت و بر آن نظارت می­کند. کنترل کننده دستگاه های تزریق پلاستیک نقشی محوری در تضمین تولید با ثبات و با کیفیت دارد. کنترلر به شما این امکان را می­دهد که پارامترهای فرآیندی مانند دما، فشار و سرعت را تنظیم و کنترل نمایید. تا مطمئن شوید که قطعات نهایی مطابق با مشخصات تعیین شده شما تولید می­‌شوند. هنگام انتخاب دستگاه تزریق، مهم است که قابلیت­های سیستم کنترل مورد نیاز خود را سنجیده و کنترلری را انتخاب کنید که ویژگی های مورد نیاز برای دستیابی به اهداف تولید شما را فراهم نماید، علاوه بر این بسیار مهم است که سیستم کنترلی را انتخاب کنید که کاربر پسند باشد تا بتواند به سادگی توسط اپراتور کار مورد استفاده قرار گرفته شود.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *